Skip to main content

Dagsprogram

  • Dag 1

    På vägen till Göteborg stannar vi för ett fikastopp där vi bjuder alla på kaffe och fralla på Rasta i Strängsered.

    Vi beräknar att vara framme i Göteborg vid kl. 12:30 och då försöker vi checka in direkt på vårt hotell som är Scandic Europa vid Nordstan. Går det inte checka in så ställer vi väskorna i bagagerummet och man checkar in själv under eftermiddagen. Normal incheckning är kl. 15:00.

    Nu passar det perfekt att ta en fika eller lunch i underbara Göteborg.

    Vid kl. 20:15 kör vi till Lorensbergsteatern för föreställningen som börjar vid kl. 21:00. Efter föreställningen kör vi tillbaks till hotellet för de som inte vill stanna kvar på stan.

  • Dag 2

    Dagen börjar med en härlig frukost i lugn och ro. Man checkar ut senast kl. 12:00 och ställer väskorna i bagagerummet, sedan är det fri tid som lämpligen används till shopping i centrum eller butikerna runt omkring eller bara flanera runt och ta en fika.

    Vid kl. 13:30 går bussen hemåt från hotellet och vi kör hem direkt utan stopp.